Корзина порожня

Що таке «Цукерка»?


Історія виникнення і поширення цукерок

 

          Стародавній Єгипет подарував людству цукерки. Більше 3 тисяч років тому прадавні єгиптяни випадково змішали мед, інжир і горіхи - так з'явилися найперші у світі цукерки. При розкопках в Єгипті археологи знайшли малюнки і записи, що містили відомості про те, як виглядали цукерки і як їх готували

 

          У древньому Римі варили горіхи і макові зерна з медом і засипали кунжутом.

 

          На Сході цукерки робили з мигдаля і фіги. У деяких країнах Сходу кожне плем'я мало свого кондитера і секретні рецепти. До сьогодні арабські країни славляться своєю небувалою різноманітністю солодощів. Саме араби уперше стали варити цукор для отримання нових видів кондитерських виробів.

 

          У нас теж було щось подібне до цукерок: в Древній Русі їх робили з кленового сиропу, патоки і меду.

 

          А слово "цукерка", що з'явилося набагато пізніше, означало на латині "приготоване зілля" і було частиною лексикону фармацевтів! А все тому, що зацукровані фрукти, які і дістали цю назву, використовувалися з лікувальною метою. Згодом термін став означати ширше коло кондитерських виробів.

 

          У Франції в 1659 році кондитер Давид Шеллі відкрив першу у світі шоколадну фабрику. Він також став виготовляти ласощі химерних форм, схожі на цукерки. Через дванадцять років герцог Плессі-Пралін - французький посол у Бельгії придумав солодкий десерт з тертого мигдаля, зацукрованого меду і шоколаду, що дістав назву "праліне".

 

          У Росії цукерки штовхали навіть знатних і багатих пані на непристойні вчинки: на званих обідах вони намагалися непомітно приховати і винести з собою цукерки, які на початку XIX століття кухарі готували для прийомів за своїми секретними рецептами.

 

 

 

0